Oferta

Schody drewiane i metalowe na zamówienie

Urządzając swoje pierwsze mieszkanie lub domek jednorodzinny chcemy, by każdy detal był idealnie dopracowany i współgrał z ogólnym zamysłem aranżacji wnętrza. W salonach meblowych, marketach budowlanych, a także wielu innych sklepach, możemy zamówić gotowe schody. Każde z nich się wyróżniają między sobą kształtem, ale również ceną. Niektóre z nich mogą się podobać, ale ich cena jest kompletnie poza naszym zasięgiem. Czy wtedy musimy koniecznie odpuścić i godzić się na to, na co nas będzie stać?

Wybierz schody na zamówienie

Decydując się na schody na zamówienie posiadasz całkowitą kontrolę nad tym elementem Twojego wystroju, które przecież według wcześniejszego zamysłu – ma być wymarzone, idealne i… Tutaj możemy wstawić niezliczoną ilość pozytywnych epitetów. Skupmy się jednak na konkretnych zaletach wyboru schodów na zamówienie.

  • Po pierwsze, takie schody wcale nie muszą być drogie
  • Po drugie, wykonane są w 100% według naszego zamysłu
  • Po trzecie, mamy gwarancję wyboru polskiego produktu

Trzeci punkt może wydawać nam się na początku absurdalny. Jednak jeśli dobrze się zastanowimy, to przy zalaniu naszej krajowej gospodarki azjatyckimi produktami kiepskiej jakości, jest naprawdę ogromną zaletą.

Rodzaje schodów wewnętrznych

Schody do domu mogą być wykonane właściwie w dowolnej formie. Wszystko zależy od pomysłu i zamysłu zleceniodawcy. Decydując się na konkretny rodzaj schodów wewnętrznych należy przede wszystkim zwrócić uwagę na ich funkcjonalność i wygodę poruszania się.
 

Wykonujemy następujące rodzaje schodów drewnianych i stalowych:

Schody na beton

Schody na beton to najbardziej klasyczna i tradycyjna forma schodów wewnętrznych. Są wygodne i najbardziej praktyczne pod względem utrzymania i konserwacji. Mają też zwiększoną wytrzymałość, ponieważ konstrukcja wykonana jest z betonu. Aby jednak wyglądały elegancko, należy je odpowiednio wykończyć. Wykonanie ich polega na odpowiednim wykończeniu istniejących już schodów betonowych drewnem wraz z podstopnicami, listewkami lub wangami.

Tego rodzaju kontrukcja może zostać wykonana w zabiegu, z podestem lub całkowicie proste. Najczęściej wykorzystuje się drewno z gatunków twardych, odpornych na ścieranie.

Schody drewniane kręcone, spiralne i wachlarzowe

Schody kręcone w rzucie poziomym przybierają kształ pełnego koła i wsparte są na centralnie ustawionym słupie. Z kolei schody spiralne projektowane są z prostokątnych i okrągłych elementów. Nie w przeciwieństwie do schodów kręconych, nie są wsparte na słupie. Stanowią one idealne rozwiązanie dla wszelkiego rodzaju pomieszczeń domowych, które charakteryzują się ograniczoną ilością wolnego miejsca. Dobrze zaprojektowane, swoją wytrzymałością i stabilnością mogą śmiało konkurować z innymi rozwiązaniami.
 

Schody kręcone i spiralne są zatem idealnym idealną propozycją dla tych, którzy cenią sobie funkcjonalność, użyteczność i przede wszystkim ciekawy design. Aby schody drewniane były bardziej efektowene, powinny zostać dopasowane do charakteru całego wnętrza, kolorystyki oraz umeblowania domu.

Schody wspornikowe

To schody o wyjątkowej i oryginalnej konstrukcji sprawiające wrażenie zawieszonych w powietrzu. Posiadają ukrytą w ścianie konstrukcję. Montowane są wprost do ściany, dzięki czemu sprawiają wrażenie zawieszonych w powietrzu. Minimalistyczne schody tego rodzaju nadają się przede wszystkim do nowoczesnych pomieszczeń, w których mają dominować, stwarzać niepowtażalny klimat i wzbudzać zainteresowanie obserwatorów.
 

Wykonanie schodów wspornikowych, wymaga odpowiedniego przygotowania. Cały ciężar tej ażurowej konstrukcji wspiera się na elementach zamontowanych do ściany nośnej budynku. Przeważnie posiadają solidną, metalową konstrukcję zamontowaną wewnątrz ściany. Cechą charakterystyczną schodów wspornikowych jest brak balustrad i poręczy. Jedynym elementem, który jest eksponowany są wyłącznie stopnie.
 

Ostateczny wygląd schodów powinien być dopasowany do wystroju całego wnętrza. Projekt można dostosować do wymagań i potrzeb zamawiającego. Najczęściej w tego rodzaju realizacjach schodów stosuje się stopnie z litego drewna lub płyt MDF o grubości od 8 do 12 cm, wysokości 18-20 cm, szerokości 100 cm oraz głębokości podstawowej 25-30 centrmymetrów.

Schody dywanowe i ażurowe

Czasami projekt domu daje wiele możliwości zastosowania niestandardowych rozwiązań konstrukcyjnych schodów. Jednym z nich jest wykonanie schodów drewnianych dywanowych lub schodów ażurowych. Niewątpliwą zaletą tego rodzaju schodów z drewna jest lekkość konstrukcji i nowoczesny wygląd.
 

Cechą charakterystyczną schodów dywanowych wykonanych z drewna (zwanych inaczej "schodami zeta") jest brak belek policzkowych, do których zamontowane są stopnie. Pozbawienie kontrukcji wang powoduje, iż schody składają się wyłącznie ze stopni i ozdobnej balustrady.
 

W przypadku drewnianych schodów ażurowych belki policzkowe najczęsciej opierają się na końcach biegu. Rozwiązanie konstrukcyjne tego typu jest bardzo stabilne, zużywa mniejszą ilość drewna, a same belki policzkowe charakteryzują się dużą wytrzymałością. Schody ażurowe, któruje już same w sobie wyglądają delikatnie, można przyozdobić eleganckimi poręczami oraz elementami ze szkła i metalu.

Materiały

Nasi Klienci mogą wybierać z szerokiej gamy materiałów wykończeniowych. Schody drewniane wykonujemy z najwyższej jakości drewna europejskiego i egzotycznego m.in. typu dąb, jesion, sosna, merbau czy palisander.

Prócz schodów zajmujemy się również wykonawstwem:
- pochwytów drewnianych,
- balustrad drewnianych i stalowych,
- poręczy i konstrukcji ze stali nierdzewnej,
- elementów toczonych z drewna i płyty MDF,
- elementów wyposażenia wnętrz na indywidualne zamówienia (lampy, stoliki, hokery, krzesła, gazetniki itp.)

Wszystkie zamówienia wykonujemy i przygotowujemy, na miejscu, w naszej pracowni w Warszawie.

Jak zamawiać schody?

Bardzo możliwe, że po raz pierwszy stoisz przed podjęciem decyzji czy zamówić schody według własnego projektu, czy po prostu je kupić. Nie musisz się obawiać całego zamieszania z tworzeniem projektu, a następnie jego realizacją. Współpracując z doświadczonymi fachowcami jakim jest nasza firma zostaniesz pokierowany w taki sposób, że nie odczujesz w żaden sposób większej ilości obowiązków.
 

W pierwszej kolejności skonsultuj się z naszą firmą i określ dokładnie to czego oczekujesz, pokaż inspiracje, wizualizacje, zdjęcia bądź szkice. Dokładnym projektem zajmują się już nasi specjaliści. Po zaakceptowaniu przez Ciebie przygotowanego projektu, będziemy mogli przejść do jego realizacji.
 

Nasza firma nie tylko wykona schody według Twojego zamysłu, ale również zadba o dokładny montaż schodów i będzie służyła Ci pomocą w przypadku ewentualnych pytań i wątpliwości. Pamiętaj, żeby oddać swój pomysł w dobre ręce, a na pewno będziesz dumnie chodził po tych schodach przez wiele lat.

Projektowanie, pomiar i doradztwo

W ramach naszych usług, oferujemy wykonanie dokładnych projektów schodów wraz z doradztwem w zakresie użytych materiałów i montażem. Pomiar i wycena gratis w odległości do 100 km od Warszawy.
 

Na wszystkie nasze wyroby udzielamy 12 miesięcznej gwarancji.

Andrzej Glinka - produkcja schodów z drewna i metalu © 2010-2014
Projekt i wykonanie HOTchili